تصویر کنار منو

 بیدبلند خلیج فارس طرح نکسوس انرژی، محیط زیست و آب را برای نخستین بار در صنعت نفت کشور اجرایی می کند.

 

طرح نکسوس (هم بست) انرژی، محیط زیست و آب برای نخستین بار درصنعت نفت کشور انجام خواهد شد تا بیدبلند خلیج فارس با مطالعه چهل سال آینده مناطق تحت تأثیر این شرکت، نقش خود را در توسعه پایدار ایفا نماید. همچنین سیستم مدیریت کربن و پیاده سازی رد پای کربن در این شرکت به عنوان پیشرو در زمینه کاهش انتشار و مهندسی کربن در کشور در حال انجام می باشد.

شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با ایجاد و استقرار کمیته انرژی توسط ادره بهینه سازی و مدیریت انرژی،کربن و آب این شرکت، تلاش برای کسب دست آوردهای بزرگ و ارزشمند با استقرار سیستم مدیریت کربن و تعیین رد پای کربن در محصولات تولیدی و فعالیت های مرتبط با آن گامی اساسی برای تحقق رسالت اصلی بیدبلند خلیج فارس به عنوان شرکتی پیشگام در حوزه صیانت از محیط زیست در عرصه های ملی و بین المللی خواهد بود.

انتظار می رود مجموعه فعالیت های این شرکت در آینده نزدیک به عنوان الگویی موفق در حوزه نکسوس انرژی، محیط زیست و آب در سطح صنایع کشور معرفی گردد.

بخشوده نیا رئیس ادره بهینه سازی و مدیریت انرژی،کربن و آب در خصوص جزئیات این طرح گفت:نرم افزار تهیه شده امکان پایش لحظه به لحظه تمامی فعالیت ها  را برای سرعت بخشیدن به همراه دقت فراوان کنترل را در مجموعه بیدبلند خلیج فارس فراهم می آورد و بیدبلند خلیج فارس در حالی پروژه ممیزی فنی مدیریت انرژی را آغاز می کند که در آستانه دومین سال تولید قرار دارد و این مهم نشان دهنده توجه ویژه مجموعه مدیریتی این شرکت برای دستیابی به افق های بلند و متفاوت است.

 

 

انرژی4

انرژی1
انرژی8
انرژی7
انرژی5
 

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

 

 

اجرای طرح نکسوس برای اولین بار در کشور با همکاری بیدبلند خلیج فارس و پژوهشگاه صنعت نفت/ جزییات ۱۷ تفاهم‌نامه بیدبلند با شرکت‌های ایرانی

 شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس قرارداد همکاری اجرای طرح همبست (نکسوس) انرژی، کربن و آب و تفاهم‌نامه‌های همکاری هوشمندسازی و تحول دیجیتال را با پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی امضا کرد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس در آیین امضای ۲ تفاهم‌نامه که برای نخستین‌بار در صنعت نفت کشور انجام می‌شود، اظهار داشت: در حالی که ۲ سال از بهره‌برداری پالایشگاه بیدبلند خلیج می‌گذرد اما این شرکت برنامه‌ریزی کرده است که در همه زمینه‌ها پیشتاز باشد.
محمود امین‌نژاد با ابراز امیدواری برای استفاده هرچه بیشتر از توانمندی پژوهشگاه صنعت نفت، تصریح کرد: طرح همبست (نکسوس) انرژی، کربن و آب برای نخستین‌بار در صنعت نفت کشور اجرا می‌شود.
عظیم کلانتری‌اصل، مدیرعامل پژوهشگاه صنعت نفت نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه بسیار خرسندیم که نقشی در توسعه هوشمندسازی و تحول دیجیتال صنعت پتروشیمی داریم، گفت: براساس این توسعه تسلط برای مدیریت افزایش می‌یابد و تحلیل و تصمیم‌گیری‌ها بر این مبنا صورت می‌گیرد.

بیدبلند خلیج فارس در این رویداد تفاهم‌نامه ساخت ۱۲ دستگاه Centrifugal Compressors با شرکت تجهیزات توربو کمپرسور نفت، ساخت ۱۰ دستگاه Centrifugal Compressors با شرکت تجهیز ارگ پارسیان (تاپکو)، نیروگاه برق خود تامین پالایشگاه (۴۰-MGT)  با گروه مپنا (مپنا توربین)، ساخت ۱۸ دستگاه SCREW COMPRESSORS با شرکت پارس کمپرسور، ساخت ۴ دستگاه Positive Displacement Compressors(Reciprocating) با شرکت نیکا کمپرسور، ساخت مبدل Cold Box با شرکت هیلاویس، ساخت شیر آلات کنترلی On-Off Actuated Valve با شرکت پارس پنگان، پکیج تولید ازت (PSA) با شرکت هوا ابزار تهران، ساخت KV VALVE با شرکت صدرا ماهان پارسیان، ساخت قطعات یدکی کنترل ولو SAMSON با شرکت برنا صنعت توس، ساخت IGV برای TURBO EXPANDER با شرکت کاوش صنعت توس و تولید داخل ماده شیمیایی انتی فوم با نیتل پارس هم امضا کرد.

 

 

نمایشگاع کیش 25